Mogłoby się wydawać, że czarne fotele przytłaczają przestrzeń swoją estetyką, czyniąc ją ponurą i nieatrakcyjną. Nic bardziej mylnego! Wystarczy tylko wkomponować je odpowiednio w aranżację wnętrz, by móc cieszyć się ich klasycznym pięknem i niebagatelną elegancją. Jak to zrobić? Dlaczego warto postawić na fotel czarny w sypialni i w salonie?

Piękno ukryte w klasyce

Czerń już od lat fascynuje nas swoim pięknem. W te słowa idealnie wpisuje się fotel czarny, który nadaje każdej aranżacji klasy i nieszablonowej elegancji. Sprawdza się on w sypialniach, salonach czy gabinetach oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na niebagatelnej estetyce i charakterze pomieszczeń.

Co ważne, takie fotele czarne cechuje pełen uniwersalizm aranżacyjny. W praktyce oznacza to, że będą one pasowały do niemalże każdego wystroju wnętrza. Jak nietrudno się domyślić, ich ponadczasowe piękno i elegancja doskonale odnajdują się w stylu klasycznym, choć ich pozorna prostota wpisuje się również idealnie w koncepcję minimalistycznego wystroju wnętrz. W ten sposób można utrzymać pożądaną monochromatyczność przestrzeni, wypełniając ją pięknem, znanym i docenianym pomimo zmieniających się sezonowo trendów.

Fotel czarny wpisze się również doskonale w styl glamour, kojarzony z luksusem i niebanalną estetyką, a także i w – nawiązujący do naturalnych rozwiązań –  styl skandynawski, zwłaszcza gdy postawimy na nowoczesne modele z naturalnymi elementami, w postaci drewnianych nóżek. Takie aranżacje można uzupełnić charakterystycznymi stolikami z blatem w kolorze dębu lub orzecha, by dodać im jeszcze więcej elegancji.

Estetyka wnętrz w najlepszej odsłonie

Fotele służą nam zarówno do oglądania ulubionych programów telewizyjnych czy czytania książek, jak i do komfortowego odpoczynku po ciężkim dniu. W tą koncepcję idealnie wpisują się fotele czarne z podnóżkiem, umożliwiającym przyjęcie wygodnej pozycji, jak i bardziej nowoczesne modele rozkładane, wyposażone w funkcje masażu. Idealnie sprawdzają się one w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, wznosząc jakość wypoczynku na znacznie wyższy poziom.

Z mody nie wychodzą również klasyczne uszaki. Te w czarnym odcieniu ustawić można w salonie czy w sypialni, tworząc w ten sposób praktyczny kącik, służący wypoczynkowi. Ich wygodne oparcie i profilowane siedzisko wyeliminuje ryzyko bólu i dyskomfortu, związanego z niewygodną pozycją. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym może być również klasyczny uszak na biegunach, który doskonale odnajdzie się w modnym w ostatnich sezonach stylu retro.

O czym warto wiedzieć, wybierając fotel czarny?

Wiesz już, że fotel czarny nada wnętrzom wyjątkowej elegancji i niebanalnego charakteru. Kupując go warto jednak zachować szczególną ostrożność. Czerń optycznie mniejsza bowiem przestrzeń, dlatego też może on nie sprawdzić się w wnętrzach o wyjątkowo małym metrażu. Dobrym rozwiązaniem będzie również zestawienie go z niewielkim stolikiem rozkładanym w kontrastowym odcieniu, co przełamie monochromatyczność aranżacji i nada jej nieco lekkości. Taki fotel czarny będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę i ponadczasowe piękno, ukryte w jednym uniwersalnym meblu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + dwa =