Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu płynnym LPG magazynowanym w specjalnych zbiornikach.

Jest to wydajna i tania opcja, która stała się idealną alternatywą dla mieszkańców okolic, w których nie ma dostępu do gazu ziemnego. Płynne LPG świetnie sprawdza się do ogrzewania budynku i wody użytkowej, a przy tym nie wymaga wykonywania bardzo kosztownych instalacji.

LPG do ogrzewania domu – jakie są korzyści?

 

Płynne LPG to paliwo, które może być nawet do 5 razy bardziej wydajne od alternatyw grzewczych, a przy tym zapewnia stabilną kontrolę temperatury. Co więcej, gaz płynny uznawany jest za paliwo czyste, które zawiera stosunkowo mało węglowodorów i nie generuje sadzy, co sprawia, że nie ma konieczności tak częstego czyszczenia rurociągów, kominów i pieców, i usuwania odpadów pozostałych po procesie ogrzewania.

 

Wśród pozostałych zalet ogrzewania domu płynnym LPG można wyróżnić:

  • jest to paliwo ekologiczne;
  • bezobsługowy sposób ogrzewania;
  • z jednego zbiornika można zasilić kocioł do ogrzewania domu i podgrzewania powierzchni użytkowej;
  • nie trzeba mieć dodatkowego pomieszczenia do magazynowania paliwa.

 

Paliwo LPG w zbiornikach – co warto wiedzieć?

 

Zbiorniki gazowe na gaz płynny pozwalają na wydajne ogrzewanie domu, niezależnie od metrażu. Kluczem do tego, aby cieszyć się ciepłem w atrakcyjnej cenie, jest dobór zbiornika o odpowiedniej pojemności. Do wyboru są zbiorniki LPG naziemne i podziemne, które różnią się od siebie głównie sposobem montażu.

 

Chcąc skorzystać z opcji ogrzewania domu płynnym LPG, trzeba wiedzieć, że nie obejdzie się bez pewnych formalności, jednak nie są one tak skomplikowane, jak w przypadku stworzenia sieci gazowej. Niezbędne jest uzyskanie pozwolenia na budowę i złożenie projektu w starostwie powiatowym. Następnie trzeba wykonać wykopy przyłącza, pod uziemienie, a w przypadku wyboru zbiornika podziemnego, także wykop pod zbiornik. Wybierając gaz od Amerigas, można liczyć na pomoc na każdym etapie współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =